PRÓBNA EWAKUACJA

Dnia 11 września w Samorządowym Przedszkolu w Postoliskach przeprowadzona została próbna ewakuacja dzieci i pracowników placówki. Celem akcji było ćwiczenie szybkiego, zorganizowanego opuszczenia budynku przedszkola przez wszystkie dzieci oraz personel. Ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie, spokojnie, z zachowaniem wszystkich procedur. Nadzór nad przebiegiem ewakuacji mieli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej.
Celem takich akcji przygotowywanych i omawianych ze Strażą Pożarną jest przygotowanie dzieci, a także pracowników do właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia. Przede wszystkim zachowanie spokoju, szybkie i bezpieczne opuszczenie budynku. Ćwiczenie ewakuacji ma na celu uczenie dzieci właściwego postępowania w razie faktycznego zagrożenia.