Wygrana po raz trzeci z rzędu …

5 kwietnia 2018 roku odbył się XI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Życiu

i Twórczości pod hasłem Rzeczpospolita Norwidowska  w Strachówce.Uczestnicy z 15 szkół  z powiatów: mińskiego i wołomińskiego sprawdzali swoją wiedzę w pięciu konkurencjach. Pytania i zadania dotyczyły historii rodów Sobieskich i Norwidów, a także skoligaconych z nimi rodzin wywodzących się z regionu, który nazwano Rzeczpospolitą Norwidowską. Rywalizujący o cenne nagrody (tablety, głośniki, talony upominkowe do Empiku) musieli się także wykazać znajomością ostatnich lat życia Cypriana Norwida i poezji czwartego wieszcza.

Naszą szkołę reprezentowały:

Kamila Kostrzewa, Martyna Gajcy i Maria Polakowska.

Dziewczęta nie dały żadnych szans konkurentom. Bez żadnego problemu zdobyły I miejsce, nie tracąc żadnego punktu, czym wzbudziły jeszcze większy podziw wśród zgromadzonych. Zostały nagrodzone tabletami.

Warto dodać, że nasza szkoła wygrała ten konkurs po raz trzeci z rzędu,

a w ogólnym rozrachunku na jedenaście edycji, które się dotychczas odbyły, zwyciężyliśmy cztery razy ( przy czym dwa razy nie braliśmy udziału).

Pełną relację z konkursu można obejrzeć na stronie Szkoły Podstawowej

im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce.

DZIEWCZYNY, jesteście WIELKIE.

Violetta Gajcy