Teatrzyk oraz Walentynki w przedszkolu

SPEKTAKL FALKOSHOW

pt. „ O SZEWCZYKU CO SMOKA WAWELSKIEGO POKONAŁ ”

Dnia 14. 02.2018r. odbył się spektakl FALKOSHOW pt. „ O Szewczyku co Smoka Wawelskiego pokonał ”. Aktor przedstawiający inscenizację chciał w interesujący sposób przybliżyć dzieciom znaną bajkę o „ Smoku Wawelskim” .

„ O Szewczyku co Smoka Wawelskiego pokonał ” to przedstawienie dla dzieci przygotowane na podstawie legendy krakowskiej. Bajka opowiada o przygodach dzielnego Szewczyka, który dzięki swojemu sprytowi pokonał smoka.

Inscenizacja pokazała dzieciom, iż największego potwora można pokonać nie siłą, lecz sprytem.

Dzieci wykazały duże zainteresowanie, a sama bajka wywołała wiele radości co było widać i słychać po gromkich brawach i uśmiechach naszych przedszkolaków.

W A L E N T Y N K I

Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję"

14 lutego 2018 roku był dla dzieci z naszego przedszkola prawdziwym, dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, bawiły się zrobionymi przez siebie serduszkami. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Wszystkie przedszkolaki wykonały również walentynkową niespodziankę dla swoich rodziców.

Na koniec tego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę: pysznego lizaka i balonika od pani.

Dzień Walentynowy z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń.