Wtorek, 2018-04-24

Imieniny: Bony, Horacji

Spotkanie z „Rzepką” Juliana Tuwima

20 września miało miejsce niezwykłe spotkanie z „Rzepką” Juliana Tuwima.

Przed przerwą śródlekcyjną przygotowano nagłośnienie oraz ułożono na korytarzu kolorowe materace. Po dzwonku na przerwę większość uczniów jak zwykle ruszyła, aby odreagować 45- minutowy wysiłek umysłowy. I nagle… zaskoczenie – przed lokalem biblioteki szkolnej mikrofon, materace, teksty wiersza, książki z poezją znanego im twórcy i nauczyciel zachęcający do zabawy z wierszem. Wielu uczniów od razu włączyło się w głośnie czytanie utworu, a niektórzy (szczególnie starsi) z niedowierzaniem przypatrywali się spontanicznym działaniom zebranych. Okazało się, że spotkanie mające na celu promocję czytelnictwa, stało się również okazją do przełamywania lęków i wstydu (czytanie z użyciem mikrofonu nie dla każdego było łatwym zadaniem), a także sposobem na spędzenie przerwy w nietypowy sposób. Wszystkim, którzy tak aktywnie włączyli się w tę akcję, serdecznie dziękuję.