Poezja jest podróżą…- spotkania poetyckie w szkolnej bibliotece

5 i 6 marca w bibliotece szkolnej Mądre regały odbyły się spotkania poetyckie uczniów klas 8 i 7 b  z Panią Agnieszką Ołdak – szkolną pedagog, a jednocześnie autorką licznych wierszy.  Młodzież miała okazję poznać swego nauczyciela z zupełnie innej strony,  wsłuchać się w piękno prezentowanych wierszy i interpretować utwory, które poruszały bliskie wszystkim tematy: miłość, przyjaźń, wiarę, wybór drogi życiowej, odpowiedzialność.

Pani Agnieszka opowiedziała też, jak rozpoczęła się jej przygoda z pisaniem, a także o tym, co poza przenoszeniem uczuć, refleksji i przemyśleń na papier zajmuje jej najwięcej czasu po pracy.  Z zaskoczeniem uczniowie przyjęli informację, ze chodzi o  rycie w linorycie i robienie artystycznych zdjęć.

Podczas spotkania uczniowie chętnie brali udział w dyskusji na temat treści i przesłania utworów. Korzystali przy tym z przygotowanego koła interpretacyjnego. Ci najbardziej zaangażowani zostali wynagrodzeni prezentem w postaci torby ekologicznej ozdobionej wiecznym piórem wykonanym metodą linorytu, którego autorką była oczywiście Pani Agnieszka Ołdak. To były niezapomniane spotkania. To była prawdziwa podróż w głąb myśli podmiotu lirycznego, ale tez podróż uczniów w najdalsze zakątki swojej duszy.