Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Pasowanie na czytelnika

07.02.2020 biblioteka szkolna Mądre regały przyjęła w poczet swoich czytelników uczniów klas pierwszych.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania

z biblioteki szkolnej i rozwijania umiejętności czytania.

Zanim jednak pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie Śpiąca królewna przygotowane przez uczniów klasy 6 a.

Następnie uczniowie kl. I odgadywali zagadki związane z postaciami bajkowymi, tytułami baśni oraz treścią znanych utworów dla dzieci.

Po wykonaniu wszystkich zadań uczniowie przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Na pożegnanie nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowy dyplom i piękną, kolorową zakładkę. Nie zabrakło również słodkiej niespodzianki.