Listy do Polski

Aby uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości uczniowie klasy 4a napisali listy z życzeniami dla Polski. Co dzieci powiedziały w nich Ojczyźnie? Oto kilka cytatów:

żebyś nigdy nie zniknęła z mapy”… „żeby wszyscy o Tobie pamiętali”… „ aby obywatele doceniali to, jaką bezcenną wartością jest wolność”…. „ życzę Ci siły w walce z trudnościami”… „abyś już nigdy nie musiała patrzeć, jak Twoje dzieci walczą w Twojej obronie”… „ aby Polacy byli ze sobą razem, nie podzieleni, a połączeni, aby nie utracili wiary, miłości i nadziei”…. „ życzę rządzących, za których nie będę się wstydziła”…. „ żebyś miała mądrych i uczciwych obywateli”…. „ życzę osób, które będą zaszczepiać innym miłość do Ciebie”…. „abyś była krajem dostatnim, tolerancyjnym i otwartym na ludzi”…. „ bądź domem, w którym będziemy czuć się bezpiecznie”….

To tylko niektóre przykłady, zapraszam do przejrzenia listów w galerii.

Gratulacje dla czwartoklasistów- jeśli mamy tak mądrych młodych obywateli, to o losy Polski wszyscy możemy być chyba spokojni.

Małgorzata Denoch