Poniedziałek, 2018-12-17

Imieniny: Jolanty, Łukasza

Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Z tej okazji w Szkole Podstawowej w Postoliskach zorganizowana została akcja głośnego czytania dla uczniów nauczania zintegrowanego oraz grupy przedszkolnej.

Celem akcji było promowanie głośnego czytania dzieciom oraz kształtowanie wśród uczniów postawy czytelniczej. Tego dnia do biblioteki szkolnej przybyli zaproszeni goście: Pani dyrektor Marzena Boruc, Pan Krzysztof Gajcy – kierownik gospodarczy, Pani Dorota Więch – sekretarka szkolna oraz Pani Eugenia Guzek – pani woźna. Z ogromnym zaangażowaniem i wspaniałą interpretacją czytali uczniom
Najpiękniejsze bajki o zwierzętach. Dzieci poznały historie, które przybliżały tematykę bezpieczeństwa, walki ze słabościami, świata wartości.

Dodatkowo uczniowie Aleksandra Maksimczuk i Mikołaj Pazio przeczytali wiersze o tematyce patriotycznej, przypominając o zbliżających się urodzinach Rzeczypospolitej, o symbolach narodowych oraz odpowiednich postawach wobec ojczyzny.
Miejmy nadzieję, że ta akcja zachęci uczniów i ich rodziców do częstego wspólnego czytania.