Wrzesień w świetlicy

Jestem wesoła i bardzo szczęśliwa,
Szkoła ponownie drzwi otworzyła.
Zaczęły się lekcje, w świetlicy zabawy.
Dni będą zapewne szybko mijały.
Będę nie tylko się pilnie uczyła,
Ale na świetlicy zawsze – wzorem była.

Przywitanie dzieci w świetlicy

W naszej świetlicy znów gwar i zabawa. Wakacje dobiegły końca. Z każdym dniem jest nas coraz więcej. Dzieci dzielą się wrażeniami po minionym wypoczynku, wesoło bawią się z dobrze już sobie znanymi rówieśnikami, a także z nowicjuszami w naszym świetlicowym gronie. Na ich twarzach wciąż gości ten sam, niczym nie zmącony uśmiech. W pogodnych nastrojach oddają się swym ulubionym zabawom, a nad ich bezpieczeństwem jak zawsze czuwają wychowawcy.

Pierwsze dni w świetlicy upłynęły pod znakiem zasad jakich należy tu przestrzegać. Dzieci przy wykorzystaniu różnorodnych form zajęć zapoznały się z Regulaminem Świetlicy. Wspólnie ustaliliśmy zasady panujące w świetlicy i zgodnie podpisaliśmy swoimi dłońmi nasz świetlicowy kontrakt.

Dużo czasu zajęły również rozmowy i pogadanki na temat bezpieczeństwa oraz zajęcia praktyczne. Szczególną uwagę zwróciliśmy na zachowanie bezpieczeństwa zarówno w szkole jak i w drodze do niej, w świetlicy i na placu zabaw. Dzięki temu zabawa, praca, nauka jak i odpoczynek w świetlicy będzie mógł przebiegać w miłej, a przede wszystkim bezpiecznej atmosferze. Aby utrwalić wiadomości i rozwinąć umiejętności techniczne, dzieci wykonały znaki drogowe.

Jesteś tym co jesz – uczniowie brali udział w zajęciach na temat zdrowego odżywiania. Dzieli produkty spożywcze na zdrowe i szkodliwe dla zdrowia. Dzieci ozdobiły „swoją śniadaniówkę”, wspólnie pokolorowały piramidę zdrowego żywienia. Zainspirowane rozmową na temat ile witamin zawierają owoce i warzywa stworzyły piękne prace.

Już jest i cyklicznie pojawiać się będzie wielkoformatowa kolorowanka, która cieszy się ogromnym powodzeniem wśród młodszych i starszych uczniów.

Monika Świętochowska, Katarzyna Olszewska-Kuziak