• Odwiedziny: 1412098

PROBLEM: MATEMATYKA….

Drodzy Uczniowie,

Zapytaliśmy Was w ankiecie o to, czy się z nią „przyjaźnicie”… Spośród 222 uczniów z klas 4-6 i II-III :

76 odpowiedziało „umiem i lubię”

76 odpowiedziało „ umiem, ale nie lubię”

38 odpowiedziało „lubię ale nie umiem”

32 odpowiedziało „ nie umiem i nie lubię”.

Coś jest z tą matmą… Aż 184 osoby odpowiedziały, że matma jest beeeee .

Nawet ci, którzy ją rozumieją nie zawsze ją lubią.

W ankietach napisaliście, że powodów takiego stanu rzeczy jest mnóstwo.

Zdecydowana większość z Was stwierdziła, że matematyki uczy się przede wszystkim

w szkole, na lekcjach matematyki, i że to przedmiot nauczania, który nie bardzo przydaje się w życiu.

NAPRAWDĘ ?

Postanowiliśmy, że spróbujemy coś zmienić. W Waszym postrzeganiu matematyki i w Waszym stosunku do niej. Może uda nam się wspólnymi siłami

OSWOIĆ MATEMATYKĘ

O tym, że ona jest potrzebna, bo jest wszędzie- na każdej lekcji, na każdym przedmiocie, w sobotę w sklepie i nawet w niedzielę- to już wiecie, bo szukaliście jej na lekcjach razem z nauczycielami. Wyciągnęliście naprawdę mądre wnioski.

Dlatego rok 2017/2018 będzie ROKIEM MATEMATYKI W NASZEJ SZKOLE.

Zaplanowaliśmy szereg działań, które mają za zadanie kształtowanie kompetencji matematycznych. W najbliższym czasie nauczyciele zaproponują Wam udział w projektach „matematycznym”- będą to nie tylko konkursy „ Mistrzów matematycznych” dla asów, ale także inne przedsięwzięcia, z których każde będzie miało na celu kształtowanie kompetencji matematycznych. Swoje propozycje mają również Wasi Rodzice, którzy z nami współpracują. Mamy więc nadzieję, że każdy z Was będzie mógł znaleźć coś dla siebie i przekonać się, że – jak powiedział filozof Arystoteles- „Matematyka jest miarą wszystkiego”.

Dyrektor ZS w Postoliskach

Marzena Boruc