"Rebusik za krokusik"

W Październiku w naszej szkole odbył się konkurs „Rebusik za krokusik”. Konkurs ten skierowany był do uczniów  klas VII, którzy zaczynali w tym czasie swoją przygodę z językiem niemieckim i miał na celu zachęcić  ich do poszerzania wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Za każdą poprawnie udzieloną odpowiedź uczniowie otrzymywali jedną cebulkę  krokusa. Gdy już uczestnicy skończyli odpowiadać i nazbierali dużą ilość cebulek, wszyscy uczniowie wraz z nauczycielem języka niemieckiego wyszli przed szkołę i zasadzili krokusy. Ten pomysł podobał się wszystkim, gdyż pozostawił  po naszych uczniach pamiątkę na długie lata. Kwitnące zaś  wczesną wiosną kolorowe kwiaty będą cieszyły  oczy Panią Dyrektor, rodziców, uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników naszej szkoły.

W tym roku już zakwitły pierwsze kwiaty i  cieszą wszystkich swoim urokiem.