Co nas otacza?- zajęcia o przyrodzie w grupie Motylki

W ubiegłym tygodniu dzieci  grupy Motylki zapoznawały się z elementami otaczającej nas przyrody. Przedszkolaki dowiedziały sie co możemy zrobić, aby zadbać o nasze środowisko, a przede wszsystkim czego nie robić, aby mu nie zaszkodzić. Motylki rozmawiały również o tym, czego potrzebują rośliny, aby zdrowo rosnać, a na piątkowych zajęciach z pomocą Cioci udało im się stworzyć listę rzeczy potrzebnych do założenia ogródka. Porównywały także, nasionka roślinek pod względem: wielkości, kształtu, koloru, twardości a nawet zapachu. Okazało się, że nasionka wszystkich roślin sa różne.  Po zapozaniu się z teorią, przyszedł czas na zajęcia praktyczne :) Przedszkolaki z wielką frajdą brały udział w sianiu warzyw oraz kwiatków. Efekty ich pracy można zobaczyć poniżej :)