Podsumowanie projektu „Żyj zdrowo i kolorowo”

Podsumowanie projektuŻyj zdrowo i kolorowo"

Kształtowanie właściwych nawyków i zachowań żywieniowych, podniesienie poziomu wiedzy żywieniowej wśród dzieci a także określenie aktualnego stanu wiedzy uczniów w tym zakresie to cele projektu edukacyjnego "Żyj zdrowo i kolorowo".

W promocji zdrowia ważne jest, aby nauczyć dzieci rozwiązywać aktualne problemy, kontrolować swoje zdrowie, dbać o nie, zdrowo się odżywiać.

Kontynuacja projektu  "Żyj zdrowo i kolorowo" realizowana była w klasach  I-III poprzez, następujące działania:

„ Zajęcia kulinarne ”

Uczniowie pogłębili wiedzę na temat zasad zdrowego odżywiania oraz pochodzenia produktów spożywczych. Następnie dzieci przygotowały pyszne kanapki. Wspólna degustacja samodzielnie przygotowanych smakołyków była najbardziej wyczekiwanym momentem zajęć.

Było smacznie, zdrowo i kolorowo!

„Dzień czerwony”

10.03.2020r. w sali gimnastycznej odbyła się inauguracja projektu.

Dzieci zostały zapoznane z tematyką poszczególnych dni zabawy. Obejrzały film, który zachęcał do zdrowego stylu życia. Odbyła się bitwa na papierowe pomidory. To była udana walka, którą wygrali wszyscy.

„Dzień pomarańczowy”

11.03.2020r. w tym dniu wszystkie przerwy były bardzo aktywne. Rebusy, krzyżówki, kolorowanki. Tak mijały wolne od zajęć chwile, ale największą atrakcją tego dnia była wspólna nauka piosenek o zdrowiu.

„ Dzień żółty ”

20.10.2020r. w klasach i na korytarzu wśród dzieci dominowały żółte elementy ubioru oraz owoce i warzywa tego właśnie koloru.

Podstawowym skojarzeniem dla koloru żółtego jest słońce i jego blask, promienie, energia, ciepło. Kolor żółty to również kwiaty, cytryny, banany, dojrzale kłosy zbóż. Z żółtej barwy emanują radość i optymizm.

Dzieci nie pominęły nawet kwaśnej cytryny, którą zjadały "z uśmiechem" na twarzach.

„ Dzień ulubionego koloru

21.10.2020r. dzieci przyszły do szkoły w swoich ulubionych kolorach. Oprócz tego przyniosły ulubiony owoc lub warzywo.

Tego dnia w salach i na korytarzu było smacznie, zdrowo i bardzo kolorowo.

Projekt edukacyjny „ Żyj zdrowo i kolorowo” został przygotowany po to, aby pokazać uczniom zalety świadomego odżywiania się, nauczyć ich dokonywać wyboru między tym, co zdrowe i odżywcze a szkodliwe, choć smaczne. Działania projektu pomogły zrozumieć dzieciom, że warto spożywać wartościowe pokarmy.

Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za zaangażowanie się w realizację tego projektu. Wiedza i umiejętności zdobyte przez dzieci przyniosą oczekiwane efekty , gdyż wszyscy dobrze wiemy, iż zdrowie jest najważniejszą i bezcenną wartością w życiu każdego człowieka, a aktywność fizyczna może być lekiem na wiele dolegliwości.

WYCHOWAWCY

KLAS  I - III