Projekt „Żyj zdrowo i kolorowo”

W dniach 20 – 21.10.2020r. uczniowie klas 1 – 3 wezmą udział w kontynuacji projektu pt: ,, Żyj zdrowo i kolorowo”.

Przypominamy:

Celem ogólnym projektu jest promowanie i pogłębianie wśród dzieci i ich rodziców zasad zdrowego żywienia, natomiast cele szczegółowe to: poszerzenie wiedzy na temat warzyw i owoców oraz innych zdrowych produktów spożywczych, a także zapoznanie z zagrożeniami  dla zdrowia wynikającymi  ze złych nawyków  żywieniowych.

1. Dzień pierwszy ŻÓŁTY – w tym dniu uczniowie ubierają się na żółto i przynoszą warzywo lub owoc w tym kolorze. Tego dnia odbędzie się praca indywidualna pt. „Żółty jak…” . Każde dziecko wykona pracę, na której zaprezentuje farbami lub inną techniką zdrowy styl życia i odżywiania.

2. Dzień ULUBIONY KOLOR - w tym dniu uczniowie ubierają się w ulubiony kolor i przynoszą ulubione warzywo lub owoc w tym kolorze. Tego dnia odbędzie się podsumowanie projektu i ogłoszenie konkursu plastycznego pt: „Mój talerz pełen zdrowia”. Termin oddawania prac: 27.10.2020r. Wyłonienie zwycięzców konkursu: 30.10.2020r.

PRZEWIDZIANE NAGRODY

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU